Ramazan ayı boyunca iftar menüleri tavsiyeleri

- Advertisement -

Ramazan ayı boyunca evde iftar için ne pişirsem, acaba ne yapsam diye düşünmek olayını çözmek için sizlere hem özel önerilerde bulunacağız ve sizlere iftar sofraları için de sizlere çok özel yemek listeleri de sunacağız. İşte Ramazan ayı boyunca kadınların yardımcısı olacak muhteşem ramazan önerileri ve iftar tavsiyeleri.

- Advertisement -

Ramazan ayı bu yıl geçmişe göre daha farklı yaşanacak. Hem hastalığın tehlikeli bir süreçte geçiyor olması hemde insanların psikolojik yaklaşımları eskiye alıştığımız Ramazanlar gibi olmayacağı kesin. Corona salgını ile ilgili olarak bu süreci hem sağlıklı bir şekilde atlatmak hemde Ramazan ayının manevi atmosferini yaşamak için elimizden geleni yapacağız. Ramazan ayı boyunca iftar menüleri tavsiyeleri

Ramazan ayında iftar sofraları için misafir kabulünü yapmayacağımız kesinleşti. Bu nedenle iftar sofralarında var olan ailenizle kalacağınızdan dolayı hazırlayacağınız yemeklerde çok fazla titiz davranmaya gerek kalmayacak. Şimdi sizlere İftar sofralarında sizlerin dikkat etmesi gereken önemli ayrıntıları sizlere sunalım. Ramazan ayı boyunca iftar menüleri tavsiyeleri

İftar sofralarında nelere dikkat etmeliyiz?

Ramazan da iftar sofraları için hazırlayacağınız yemeklerde çorbayı mutlaka bulundurun. Çünkü hem sağlık açısından önemlidir. İftar açmak istediğiniz de ağır yemeklerle kendinize çok fazla yüklenmemek için de çorba sizlere biraz daha fren görevi sağlayacaktır. İftar saati geldiğin de insanlar çok tuhaf bir hal alırlar ve sofra da herşeyi görmek isterler. Tabi bu durumda da mutfakta döktürmek gerekiyor.

Ramazan ayı için gün gün iftar menüsü
Ramazan ayı için gün gün iftar menüsü

Öncelikli uymamız gerekenler;

  • Ailenizin yapısına uygun yemekleri ön planda tutun
  • Çorbaya mutlaka yer verin
  • Ağır yemeklerden kaçının
  • Sahur vaktini de düşünerek iftar yemekleriniz ona göre seçilmeli.

Ramazan ayında iftar için ne yapmalıyım?

Toplam 30 gün boyunca oruç tutacağımız için 30 günlük menü hazırlamak çok zor bu nedenle tarifini bildiğiniz çorbaların isimlerini bir kağıda yazın. Bu çorbaların sayısını toplam aya bölerek belli bir düzen oluşturabilirsiniz. Bu sizler için kolay bir süreç oluşturacaktır.

yemek listesini hazırlarken bildiğiniz yemekleri ve mutfağınızda ki duruma göre bunu kullarak çorbalarla birlikte güzel bir menü hazırlığına devam edebilirsiniz.

Pilav konusuna gelince; Hem bulguru, hem pirinç pilavını ve arpa şehriye pilavını da bölerek günlere göre seçerek bu süreci hiç düşünmeden kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Örnek bir tablo:

  • Çorba
  • ana yemek
  • pilav

Bununla birlikte yanına bir gün salata, bir gün tatlı ilave edebilirsiniz. Bunu çok fazla abartarak sofralarınızı bol bol doldurmaya gerek yok. İftar saatlerin insanların gözlerini doyurmak için bir kaşık çorba yetiyor.

- Advertisement -
pramidhttp://www.videomutfak.com
Video Mutfak ekibi olarak sizlere hem kolay, pratik hemde oldukça keyifli tarifler sunmaktır. İşte sizlere en güzel yemek tarifleri

Related Posts

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,021BeğenenlerBeğen
3,042TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Recent Stories