Domates Konservesi yapımı ve püf noktaları

- Advertisement -

Kış ayları için hazırlanan domates konservesi yapımı ile ilgili sizlere hem güzel bilgiler aktaracağız. Hemde videolu olarak sizlere en kolay ve en temiz şekilde domates konservesi yapımını sizlere göstereceğiz.

- Advertisement -

Domates Konservesi yapımı ve püf noktaları. Ev yapımı konserve yapımı olarak kışa hazırlık olarak sizlere domatesleri nasıl konserve yapıp saklayabiliriz diye düşünenlere çok özel bir video sunuyoruz. Tabi konservenin tarifine başlamadan önce domateslerin hazırlanması ile ilgili sizlere küçük bir tüyo vereceğiz.

Domatesleri soymak için videoda sıcak su ile hazırlanıyor ama bir çok yorumda sıcak suya atılan domateslerin koktuğu ifade edilmiştir. Sizler de bu konuda deneyimlerinize göre bunu değerlendirebilirsiniz. Domates Konservesi yapımı ve püf noktaları

Kışlık domates konserveler için hem menemen olarak kullanabilirsiniz, yemeklerinize katabilirsiniz. Sos olarak kahvaltılar içinde kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminde ucuz ucuz alacağınız domateslerle kışa hazırlanın.

Kışlık domates konservesi videolu tarifi

Kışlık domates konservesi videolu tarifi

Domates konservesi ile ilgili aklınıza takılacak sorular.

Soru:Domatesleri kaynatırken köpük olması normal mi?

Cevap: Köpükler gidene kadar kaynatma işlemin devam etmesi gerekiyor.

Soru: Kavanozların tam dolması gerekir mi?

kolay ev yapımı domates konservesi yapimi
kolay ev yapimi domates konservesi yapimi

Cevap: Kavanozları yani litrelikleri tam dolduramayacaksanız daha küçük şişeler kullanabilirsiniz. Çünkü kapak kapandığında kalan boşluk hava yapabilir.

Soru: Domatesleri soymak için kaynar suya atmak doğru mu?

Cevap: Koku olmasını istemiyorsanız önceden kabuklarını soymanız iyi olacaktır.

Bir şişe konserve için gerekli olan malzemeler:

1 Pişirme süresi 90 dakika kadardır. Bu süre içerisinde domateslerin hazırlanması ve soyulma işlemleri için de ortalama 40 dakika gitmektedir. Bu nedenle pişirme süresine dikkat edin.

2 Bir litrelik şişe konserve için ortalama 3 kilogram domates gitmektedir. Bununla birlikte Tuz, Toz şeker ve zeytin yağı kullanılmaktadır.

3 Şekerin konserve şişelerinde kullanılma sebebi koruyucu olmasını sağlamaktır. Bu nedenle şekeri sakın unutmayın. Sıcak iken şişeye boşlattıktan sonra kapağını kapatın ve hemen ters çevirin. Sıcakken kapak hava almadan kapacağı için bir daha açılmayacaktır.

- Advertisement -
pramidhttp://www.videomutfak.com
Video Mutfak ekibi olarak sizlere hem kolay, pratik hemde oldukça keyifli tarifler sunmaktır. İşte sizlere en güzel yemek tarifleri

Related Posts

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

22,021BeğenenlerBeğen
3,042TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

Recent Stories